Oprah Winfrey’den Kardashian’lara eğlence dünyasından iş dünyasına 5 öğüt

Oprah Winfrey’den Kardashian’lara eğlence dünyasından iş dünyasına 5 öğüt

Günümüz ünlüleri sadece bizi eğlendiren insanlar değiller. Marka değeri taşıyan işletmeler aynı zamanda. Oprah Winfrey, Kardashianlar, Miley Cyrus, Justin Bieber, Lana Del Rey… İşte dünya çapında popüler ünlülerden öğrenebileceğiniz 6 şey…

Lana Del Rey

Olmuyorsa baştan yarat

Bugünkü şöhretine sahip olmadan önce Lana Del Rey, Elizabeth “Lizzy” Grant adında New York’lu bir şarkıcıydı. Gerçek adı ve sarı saçlarıyla istediği yere gelemeyen Lizzy, kendine yeni bir isim seçti, saçını boyattı ve derin sesiyle şarkılar söylemeye başladı.İşletmeniz bir türlü öne çıkmıyorsa, Lizzy’den Lana’ya dönüşmeyi bir düşünün. Bulunduğunuz yeri, ürünlerinizi ya da servislerinizi baştan yaratın.

Miley Cyrus

Müşterilerinizi sevin ki onlar da sizi sevsin

Miley Cyrus hayranlarını çok seviyor. Smilers adını verdiği hayranlarıyla her fırsatta sosyal medyada iletişime geçiyor. Bu işletmeniz için de iyi bir strateji olabilir. Yeni “hayranlar” edinmeye çalışmak yerine ürün ve hizmetlerinizi var olanlara pazarlamak daha kolaydır. Siz de müşterilerinize onları sevdiğinizi belli edin. Bu sayede sizle daha çok alışveriş yapacaklar ve sizi yere göğe sığdıramayacaklar. İşin özü sadakatten geçiyor.

Justin Bieber

Hedef kitleye oynayın

Çoğumuz Justin Bieber’ın tarzını anlamıyoruz. Hedef kitlesine dahil olmadığımız için bunun pek de bir önemi yok. Genç kızlara hitap eden Bieber, bunu çok iyi biliyor ve kimsenin hakkında ne dediğini umursamadan hedef kitlesine oynamaya devam ediyor.Siz de işletmeniz için Bieber’ın stratejisini kullanabilirsiniz. Hedef kitlenizi tanıyın, sadece onlara odaklanıp isteklerini karşılayın.

Kardashianlar:

Her işin bir vadesi var

Kardashian kızları marka değerlerini sonuna kadar kullanmaktan çekinmiyorlar. Kıyafetten makyaj malzemelerine, parfümden telefon oyunlarına kadar her alanda hizmet veriyorlar. Her işin bir vadesi olduğunu biliyorlar ve potansiyellerini sonuna kadar kullanıyorlar. Aynı şey şirketiniz için de geçerli olabilir. Yaptığınız her işin bir süresi var bu yüzden popülerken tüm fırsatlarınızı değerlendirin.

Oprah Winfrey

Her şey zamanla

Oprah kendi kanalı OWN’u kurarken başarıya ulaşması için gereken her şeye sahipti. Büyük bir hayran kitlesi, yılların deneyimi, pek çok bağlantısı ve girişimini finanse edecek parası vardı ama OWN’un yolunu bulması birkaç yıl aldı. Yeni bir işe girişirken hatta yeni bir ürün ya da servis sunarken bunu aklınızda bulundurun. Tüm kaynakları önünde olmasına rağmen Oprah’nın bile kanalını sağlam temellere oturtması birkaç yıl sürdü. Azim ve sabır böyle bir süreçte en büyük yardımcılarınız olacaktır.

2019-04-21T08:03:51+00:00